poniedziałek, 2 stycznia 2017

Część II Rozdział I - Ile kilo Gangu w Gangu

Dziś przed południem byliśmy u doktora House'a na kontroli Kingi i Diany na 10 dni po wyjściu ze szpitala, a jako że doktor House jest również lekarzem prowadzącym Ani, otrzymaliśmy za jednym razem wyczerpujące informacje o stanie zdrowia całego naszego Gangu. No i dowiedzieliśmy się ile ważą nasze małe księżniczki.

O tym, że Ania jest naszą małą wojowniczką, przypominać nikomu nie trzeba, co jednak może dziwić, malutka siostrzyczka w szybkim tempie goni te, które po urodzeniu ważyły ponad 600 gramów więcej od niej. Na tę chwilę różnica między Kingą, która jest największa, a Anią, wynosi dokładnie 400 gramów, w chwili urodzenia wynosiła 620. Jest postęp? Pewnie że jest! Coś mój ojcowski instynkt mi mówi, że mała kruszynka może ostatecznie być równa, a nawet większa od sióstr. Moja wojownicza córka jest w świetnej kondycji fizycznej i jedynym co powoduje, że jeszcze nie jest z nami w domu, jest niedobór masy, bo Aneczka waży 1860 gramów. Ale jeśli dalej będzie nabierała ciałka w tym tempie, może dołączyć do sióstr jeszcze w tym tygodniu. 

Kinga, największa i najstarsza z całego Gangu waży 2260 gramów, niby tylko 240 więcej, niż pierwszego dnia, ale w naszych oczach wydaje się taka wielka w porównaniu do tego, jak wyglądała po urodzeniu... Śmiem zaryzykować stwierdzenie, że nasze laski rosną w oczach po prostu! Kinga ma jeszcze ślady żółtaczki, ale doktor House mówi, że to normalne i nie ma się czym przejmować, a poza tym pochwalił naszą pierworodną, że bardzo ładnie sobie radzi, ale jednocześnie zwrócił jej uwagę, że mogłaby bardziej przybierać na wadze podobnie z resztą jak...

Diana, która dziś ważyła 2220 gramów, więc przybrała najmniej z całej trójki przez ostatnie 10 dni, mimo tego, że je jak szalona. Chociaż w zasadzie może przez to, bo zaraz po tym jak obje się pod korek, następuje odbicie, nieodmiennie kończące się tak zwanym wielorybkiem, lub jak kto woli, fontanną. Jak to wygląda, tłumaczyć chyba nie trzeba. W ogóle Dianisos lubi zabawę w wielorybka, poza tymi momentami po jedzeniu, gdy wielorybek wykonywany jest... Powiedzmy sobie, że górną połową ciała, występuje też wieloryb poniżejpasowy, którego moja druga córka prezentuje z reguły po kąpieli, lub w trakcie przebierania. I uwierzcie mi, pół biedy, jeśli zaczyna w tym momencie robić siku... 

Generalnie nasz księżniczkowy Gang waży już tyle, ile dwoje "standardowych" dzieci tuż po urodzeniu, czyli 6330 gramów. 

Cały czas walczymy na froncie wojny z kolkami u Kingi i Diany, na szczęście popularny lek podawany w stężonej dawce przechyla powoli szalę zwycięstwa na naszą stronę i jest znacząca poprawa w porównaniu do tego, jak dziewczyny cierpiały jeszcze w święta. Teraz męczą się tylko tuż po jedzeniu, a reszta czasu przebiega im raczej bezboleśnie. A jako że ostatnio otrzymałem przepis na domowe naturalne lekarstwo na kolki, już wkrótce może uda się nawet przestać faszerować laski symetykonem. 

No i na koniec konkurs na rozruszanie szarych komórek przed snem, która jest która? Odpowiedzi podawajcie w komentarzach na facebooku, lub pod postem na blogu. Prawidłowa odpowiedź już jutro.